8 kwietnia (piątek) / 19:00
"Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę"
Twórcy: Teatr WARSawy
reżyseria: Anna Gryszkówna
współpraca reżyserska: Aneta Todorczuk
scenariusz: Anna Gryszkówna na podstawie „Polak sprzeda zmysły” Konrada Oprzędka
opracownie muzyczne: Tomasz Krezymon
scenografia i kostiumy: Aleksandra Grabowska
obsada: Katarzyna Faszczewska, Agnieszka Ozon, Adrian Kieroński, Robert Mróz
A co, gdyby pewnego pięknego dnia nas odłączyło? Bierzesz telefon – Fejs nie działa, Tinder nie działa, WhatsApp nie działa. Nieźle spanikowany odpalasz laptop… to samo. Nie ma Googla, nie ma nic. Pomijam światowy chaos i jego konsekwencje, ale co się dzieje z Tobą? Musisz wyjść z domu, zacząć gadać z ludźmi, zero lajków. Musisz pogadać z szefem, szefową, mężem, żoną, chłopakiem. Nie możesz sobie świecić 24 h w twarz niebieskim ekranem, bo tam nic nie ma. Gier też nie ma. Są tylko ludzie i Ty w relacjach z nimi. Z matką, przyjacielem, obcym. Musisz stanąć oko w oko ze sobą i z innymi. Musisz wyjść ze swojej bezpiecznej miejscówki na świat, rozejrzeć się dokoła i… No właśnie. Co byś tam wtedy zobaczył? Jaki pejzaż zastałbyś wokół siebie, w swojej głowie?
Jakie wtedy byłyby Twoje marzenia? Myślałeś kiedyś o tym?
Musical o współczesnych Polakach z piosenkami takich wykonawców jak m.in. Czesław Śpiewa, Kabaret Starszych Panów, Zbigniew Wodecki with Mitch &Mitch, Mikromusic feat. Skubas, Coma, Ania Dąbrowska.
Spektakl dla widzów powyżej 16. roku życia.
Teatr WARSawy to offowa wizytówka kulturalnej stolicy. Jako swoista oaza twórczości artystycznej nieodmiennie przyciąga ludzi ukierunkowanych na sztukę.
Stery teatru dzierży Adam Sajnuk – założyciel, aktor i reżyser wielu spektakli wystawianych na jego deskach. Placówka przyciąga wybitnych aktorów i zaspokaja apetyt na sztukę ciekawym i ambitnym repertuarem. Pokazuje tym samym, że stolica Polski – miasto, w którym prawie wszystko jest ponazywane i instytucjonalne ma również swoje artystyczne i undergroundowe podziemie oraz nie boi się inicjatyw offowych.
Teatr WARSawy bardzo dobrze wpisuje się w koncepcję teatru „miejskiego”, wsłuchanego w głos otaczającej go rzeczywistości. Interesuje nas przede wszystkim dialog z widzem. Człowiekiem nowoczesnym, otwartym, niezależnym myślowo oraz szukającym tożsamości z miejscem i ze społecznością.
Premiera: 5 grudzień 2019, Warszawa